Biżuteria do sukienek, swetrów i bluzek

Jak nosić i przechowywać naszyjniki i kolczyki platerowane złotem?


Każda kobieta powinna posiadać kilka kompletów biżuterii, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Biurowa elegancja, którą najczęściej precyzuje się jako bluzki czy swetry zestawione z kolczykami platerowanymi złotem, rządzić się będzie zupełnie innymi prawami, niż wieczorowa sukienka z wysokim dekoltem i krótkim naszyjnikiem z pereł. Jak dobierać dodatki pod kątem dopasowania do całego stroju?


Biżuteria do sukienek, swetrów i bluzek - jak ją dobierać?


Dla nikogo nie powinno być tajemnicą, że biżuterię taką jak naszyjniki czy kolczyki dobiera się inaczej do różnych elementów garderoby. Warto najpierw przyjrzeć się dodatkom wybieranym do sukienek, ponieważ to one często uważane są za najbardziej eleganckie, ciekawe, a nawet odważne. Dobór naszyjnika ściśle wiąże się z krojem dekoltu sukienki.

  • Jeśli dekolt jest głęboki, to i naszyjnik może być na dłuższym łańcuszku, przez co będzie on delikatnie opadał na skórę. Połączenie takiego naszyjnika z długimi kolczykami sprawi, że całe zestawienie będzie wyglądało jeszcze bardziej elegancko.

  • Do sukienek z wysokim dekoltem, który kończy się niemal przy samej szyi, według klasycznego stylu dobrze wyglądać będzie naszyjnik na krótkim łańcuszku. Wśród najnowszych trendów nie trudno znaleźć jednak pomysły na zestawienia takiego wysokiego dekoltu z dłuższymi łańcuszkami, które także wyglądają nadzwyczaj ciekawie.

Do eleganckich swetrów i bluzek dobrze jest wybrać komplet, w którym kolczyki i naszyjnik będą prezentowały ten sam wzór. Może to być na przykład kamyczek, który powtórzy się na każdym z elementów. Popularne ostatnimi czasy stają się kolczyki literki, z których stworzyć można na przykład inicjały - zarówno własne, jak i bliskich osób. Decydując się na kolczyki literki, można wybrać dwie drogi stylizacji. Albo wszystkie elementy biżuterii przedstawiają tę samą literę, albo każdy z nich inną, jednak ich wzór pozostaje ten sam.


Biżuteria platerowana złotem - jak ją przechowywać, żeby wciąż wyglądała efektownie?


Naszyjniki, kolczyki, czy inne elementy biżuterii, która jest platerowana złotem, powinny być odpowiednio przechowywane. Mając na własność tak piękne dodatki, nie trzeba ich jednak chować w szufladach czy różnego rodzaju szkatułkach. Po co szukać eleganckich pudełek, gdy biżuteria sama w sobie może stać się pięknym dodatkiem pomieszczenia? Jedyne, co będzie w tym celu potrzebne, to efektowny ekspozytor. Występują one w bardzo wielu kształtach, jednak absolutnym hitem ostatnich czasów okazuje się ekspozytor na biżuterię w kształcie drzewka. Sam w sobie wygląda on elegancko, a gdy na jego gałęziach zawiśnie piękny złoty naszyjnik, ekspozytor staje się akcentem, który naprawdę przyciąga wzrok.

2 wyświetlenia0 komentarz